ÇEŞMEDE’DE GEZİLECEK YERLER?

DELİKLİ KOY SİZİ BEKLİYOR!

Delikli Koy, rengi turkuaza çalan, durgun denizi ve sessiz ortamıyla huzur arayanlar için ideal mekân konumundaki koy, kampçılar için Çeşme’deki vazgeçilmez alanlardan bir tanesi. Kamp yapmayı seviyorsanız burası tam size göre.

TÜRKİYE’DE TEK

SAKIZ AĞAÇLARI ÇEŞME’DE!

Çiftlikköy mevkiinde bulunan meşhur sakız ağaçları, 6 bin yaşındaki bu ağaç etrafında oluşan koruluk ve mis gibi kokusuyla ziyaretçilerini büyülüyor. Çeşme’de günbatımı eşliğinde içtiğiniz çayın yanında damla sakızlı kurabiyelerden yiyebilir, nefis bir akşam yemeği sonrası bol köpüklü damla sakızlı bir Türk kahvesi içebilirsiniz.

MUHTEŞEM DOĞASI VE TARİHİ İLE ILDIRI SİZİ BEKLİYOR!

Şirin bir balıkçı köyü olan Ildırı sahildeki birçok irili ufaklı balıkçı tekneleriyle ilgi çekiyor. Manzara, kelimelerle anlatılmayacak kadar nefes kesici… Yolunuz Ildırı’ya düşerse burada tatmanız gereken başlıca yiyecek Ildırı enginarı ve balığı sizleri de bu güzelliği görmeye davet ediyoruz .

Çeşme’nin 20 km kuzey doğusunda yer alan Ildırı köyünün antik dönemdeki adı Erythrai’dir. Erythrai sözcüğünün Yunanca’da “Kırmızı” anlamına gelen Erythros‘tan türediği kent toprağının kırmızı renginden dolayı Erythrai’nin “Kızıl Kent” anlamında kullanıldığı sanılmaktadır. Bir başka varsayıma göre ise kent adını ilk kurucusu Giritli Rhadamanthes’in oğlu Erythro’tan almıştır.

SAKİN ŞEHİR
GERMİYAN KÖYÜ ROTAN

Germiyan Köyü, rengarenk evleriyle görenleri büyülüyor. Eğer Çeşme’ye gelip, Germiyan Köyü’ne yolunuz düşerse ekşi mayalı ekmek ve Kopanisti peynirini mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz.

ÇEŞME ILICALARI

Çeşme denizi, kumu, plajı, güneşi ile öne çıksa da Çeşme aslın termal turizmde de oldukça iddialı. Romatizmal hastalıklara, kadın hastalıklarına ve birçok hastalığa iyi gelen su Çeşme’de sizleri bekliyor. Çeşme merkezden Ilıcalar’a giden otobüsler mevcuttur.

+90 232 716 00 90